Amatör Telsizcilik Sınavına Nasıl Çalışılır?

Bilindiği üzere Amatör Telsizci olabilmek için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün her yıl yaptığı Amatör Telsizcilik sınavından başarı ile geçmek gerekmektedir. Bu sınava birkaç şekilde çalışma imkanı bulunmaktadır. (Soru bankası ve online sınavlar) Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü sınavlarda çıkacak soruları kendi sitesinden paylaştığı soru bankası içerisinden seçmektedir.

Bu soru bankasında A ve B sınıfları için İşletme, Teknik ile Ulusal ve Uluslararası Düzenlemeler olarak toplamda 390; C sınıfı için İşletme, Teknik ile Ulusal ve Uluslararası Düzenlemeler olarak toplamda 271 soru bulunmaktadır. Alacağınız belge sınıfına göre soru bankasındaki sorulara çalışabilirsiniz. Soru bankasının eski hali yeni hali yoktur. Her sınavda aynı soru bankasından aynı sorular seçilerek sınav yapılır.

Farklı bölgelerdeki Amatör Telsizcilik Dernekleri de sınavlardan önce kendi imkanlarıyla kurs açarak sınava girecek adaylara sorular ve sınav hakkında bilgi vermektedirler. Derneklerin sitelerinden ve Facebook sayfalarından takip edebilirsiniz.

Benim sınava çalışmak için izlediğim yöntem Kıyı Emniyeti genel Müdürlüğü Soru bankasındaki soruları çıkartıp doğru cevapları işaretleyerek önce soruları tanımak daha sonra online sınavlar ile bilgimi pekiştirerek aynı zamanda kendimi test etmek oldu. Soruları görünce gözünüz korkmasın. Okudukça aklınızda kalacak ve her defasında daha fazla soruyu doğru cevaplayacaksınız. 1 hafta 10 gün gibi kısa bir sürede sınava hazır olacaksınız.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Soru Bankası

Amatör Telsizcilik Online Sınav

Amatör Telsizcilik Online Mobil Sınav (Android)

%d blogcu bunu beğendi: