Amatör Telsizcilik Sınavına Nasıl Çalışılır?

Bilindiği üzere Amatör Telsizci olabilmek için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün her yıl yaptığı Amatör Telsizcilik sınavından başarı ile geçmek gerekmektedir. Bu sınava birkaç şekilde çalışma imkanı bulunmaktadır. (Soru bankası ve online sınavlar) Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü sınavlarda çıkacak soruları kendi sitesinden paylaştığı soru bankası içerisinden seçmektedir.

Bu soru bankasında A ve B sınıfları için İşletme, Teknik ile Ulusal ve Uluslararası Düzenlemeler olarak toplamda 390; C sınıfı için İşletme, Teknik ile Ulusal ve Uluslararası Düzenlemeler olarak toplamda 271 soru bulunmaktadır. Alacağınız belge sınıfına göre soru bankasındaki sorulara çalışabilirsiniz. Soru bankasının eski hali yeni hali yoktur. Her sınavda aynı soru bankasından aynı sorular seçilerek sınav yapılır.

Farklı bölgelerdeki Amatör Telsizcilik Dernekleri de sınavlardan önce kendi imkanlarıyla kurs açarak sınava girecek adaylara sorular ve sınav hakkında bilgi vermektedirler. Derneklerin sitelerinden ve Facebook sayfalarından takip edebilirsiniz.

Benim sınava çalışmak için izlediğim yöntem Kıyı Emniyeti genel Müdürlüğü Soru bankasındaki soruları çıkartıp doğru cevapları işaretleyerek önce soruları tanımak daha sonra online sınavlar ile bilgimi pekiştirerek aynı zamanda kendimi test etmek oldu. Soruları görünce gözünüz korkmasın. Okudukça aklınızda kalacak ve her defasında daha fazla soruyu doğru cevaplayacaksınız. 1 hafta 10 gün gibi kısa bir sürede sınava hazır olacaksınız.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Soru Bankası

Amatör Telsizcilik Online Sınav

Amatör Telsizcilik Online Mobil Sınav (Android)

Please follow and like us:
0

1 ping

Yorumu formunu geç

 1. Parayı önce mi yatırıyoruz ve hangi bankaya ne deyipte yatırıyoruz .

  1. KEGM sitesinden online sınav başvurunuzu yaptıktan sonra Vakıfbank’ta adınıza borç kaydediliyor. Vakıfbank’a giderek Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Amatör Telsizcilik Sınavı için harç ödemesi yapmak istiyorum dediğinizde kimlik numaranız ile adınıza kaydedilmiş borç görünüyor ve ödemesini gerçekleştirebiliyorsunuz. Başarılar.

  • Hasan emre on 22/01/2018 at 12:56
  • Cevapla

  Teşekkürler

  • Hasan emre on 25/01/2018 at 18:23
  • Cevapla

  Aca telsiz belgesini alınca her yıl para yatırmak yada kaç yolda bir yenilenmek istiyor

  1. Her yıl para yatırmak gerekmiyor. Bi defa sınav için bir defa belge için para yatırılıyor.

  • Enes yaşar on 19/10/2018 at 14:53
  • Cevapla

  Selamlar, benim sormak istediğim bir konu var. Sınava girdiğimiz zaman mesela ben a ve b sınıfını seçtim, önüme 50 adet soruluk tek bir sınav mı çıkacak yoksa 50 işletme 50 teknik ve ulusal düzenleme gibi ayrı ayrı mı olucak.

  1. Toplamda 50 soru olması gerekiyor.

 1. […] Amatör Telsizcilik Sınavına Nasıl Çalışılır? […]

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: