Amatör Telsizcilik Sınavında Başarılı Oldum Belgemi Nasıl Alırım?

Amatör Telsizcilik sınavına girdiniz. Sonuçlar açıklandı ve başarılı oldunuz. Tebrikler. Amatör Telsizcilik dünyasına, aramıza hoşgeldiniz.

Peki Amatör Telsizcilik belgenizi nasıl alacaksınız? Meraklanmayın çok basit birkaç işlem sonucunda hazırlayıp göndereceğiniz evraklar KEGM’ye ulaştıktan 30-35 gün sonra belgeniz elinize ulaşacak.

Yapılması gerekenler:
1- Sınav sonuçları açıklandıktan sonraki hafta içi mesai günlerinden birinde Vakıfbank’a giderek sınav harç ücretini nasıl yatırdıysanız Amatör Telsizcilik Belge Ücretini de yatırıp dekontunuzu alacaksınız. Bankaya gidip kimlik numaranızı söylediğinizde adınıza bir borç görünecek. Onu yatırıp dekontunuzu alın.

2- KEGM’nin hazırlamış olduğu ÖRNEK DİLEKÇEYİ doldurun. Bu dilekçede KEGM’nin istediği Kimlik No beyanı, sabıka kaydı beyanı, irtibat telefonu ve adres beyanları kısımları bulunmaktadır.  Ayrıca bunlar için belge doldurmanız gerekmemektedir.

3- 1 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf. (Amatör Telsizcilik Belgenize yapıştırılacak)

4- Sınavı kazanan aday 18 yaşından küçük ise velisi tarafından adayın adının soyadının yazarak örneğin “Abdurrahman ÇELEBİ’nin amatör telsizcilik belgesi almasında bir sakınca yoktur.” yazıp velisinin ad soyad yazarak imzalaması yeterlidir.

5- Varsa eski Amatör Telsizcilik belgenizi de KEGM’ye iade etmek üzere bu evrakla birlikte göndermeniz gerekmektedir. (B veya C sınıfı amatörlerin A sınıfına geçmesi durumlarında)

Yukarıda 5 maddede bahsi geçen evrakları tamamladıktan sonra aşağıdaki adrese kargo ile göndermeniz tavsiye olunur. Zira posta yoluyla kuruma ulaşması uzun sürüyor.

Evrakların Gönderileceği Adres :
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü Beşyol Mah. İnönü Cad. Shell Benzinlik Karşısı 34295 Sefaköy/İSTANBUL 
TELEFON: 0212 580 98 98

 

 

%d blogcu bunu beğendi: